Imre Steindl

4. Hauszmann Alajos 1847-ben született Budaban, bajor eredetű családban. 1861-től tanult, majd kőműves tanítványa lett. 1864-ben részt vett a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd 1866-ban folytatta építészeti tanulmányait Berlinben, Lechner Ödön mellett. Több mint 40 éve a Budapesti Műszaki Egyetem professzora.

Hauszmann karrierjének fő munkája a budai vár tervezése volt. 1891-ben nevezték ki ennek a projektnek a főépítészévé. 1912-ben Hauszmann visszavonult és 1918-ban IV. Károly király nevezte el; a következő évben azonban magánházát elkobozták a Szovjet Magyar Köztársaság idején. 1924-ben a Magyar Tudományos Akadémia tiszteletbeli tagjává választották. 79 éves korában halt meg, Velencében, Olaszországban.

5. Lechner Ödön (1845. augusztus 27. és 1914. június 10. között Eugen Lechner néven született) magyar építész volt, beceneve "Magyar Gaudi". Lechner volt a szecesszió elnevezésű magyar szecesszió mozgalom korai képviselője, amely Art és Jugendstil-rel kapcsolódott Európa többi részéhez. Épületeit Zsolnay csempemintákkal díszítette, amelyeket a régi magyar és a török ​​népi művészet ihlette. A kerámia csempét kombinálta korához modern anyagok, például vas felhasználásával. Munkáját 2008-ban nyújtották be a Világörökség listájára.

Kós Károly (született Kosch Károlyként Temesváron, 1883. december 16. - 1977. augusztus 25.) magyar építész, író, illusztrátor, etnológus és politikus. 1907-ben fejezte be a budapesti építészeti iskolát. Pályafutása kezdetétől különös érdeklődése volt a történelmi és a hagyományos népi építészet iránt, és terepjárásokat tett Kalotaszegbe és a Székelyföldre, hogy ezt tanulmányozza.

Első építészeti munkája a budapesti állatkert 1910-ben és számos templom Zebegényben, Óbudában és Kolozsváron (Kolozsvár). Stílusát nagyban befolyásolta a bécsi szecesszió és az szecesszió.

7. Marcell Breuer (Marcel Lajos Breuer) 1902. május 21-én született Pécsett, 1981. július 1-jén halt meg New Yorkban. Építész és tervező, a Nemzetközi Stílus egyik legbefolyásosabb alkotója; az új formák és felhasználások alkalmazásával foglalkozott az újonnan kifejlesztett technológiákkal és anyagokkal az ipari kor kifejező művészetének létrehozása érdekében. Számos épületet tervezett az Egyesült Államok keleti partján. A washingtoni Nemzeti Épületmúzeum (Marcel Breuer: Design and Architecture) Marcel Breuer munkájának szentelt kiállítást tartott (2007. november 3. - 2008. február 17.).

Makovecz Imre (1935. november 20. - 2011. szeptember 27.) Budapesten született és meghalt magyar építész. A Magyar Mûvészeti Akadémia alapítója.

Makovecz volt az organikus építészet egyik legjelentősebb támogatója. Mint ilyen, épületei inkább a természetes környezetükben működnek, nem pedig diadalmaskodnak felettük. Frank Lloyd Wright és Rudolf Steiner befolyásolta munkásságát, csakúgy, mint a hagyományos magyar népművészet.

Karrierjét az akkori szocialista / realista építészet és a beágyazott brutális egységesség kritikusának kezdte. A szocialista rezsim 1989-es bukása után bírálta a globalizáció természetét és a vállalati kultúrát is. Makovecz lelkes katolikus és nemzeti romantikus volt. Fő munkái: Sárospatak Kulturális Központ (1982-ben fejeződött be), Sportcsarnok, Visegrád (1985), Dunajska Streda Városháza és Kereskedelmi Központ (Dunaszerdahely), Kakasdi Közösségi Központ (1996), miközben irodája az épületeket is tervezte. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Piliscsaba campusának, valamint a magyar pavilonnak a Sevillai Sevilla Kiállításon (1992).

9. Albert Schickedanz (1846. október 14. - 1915. július 11.) osztrák-magyar építész és eklektikus stílusú festő volt. Schickedanz Bialában született etnikai német családban. Szülővárosában és Käsmarkén (jelenleg Kezmarok, Szlovákia) tanult. Karlsruhe-ban és Bécsben folytatott tanulmányait követően Schickedanz Ybl Miklós magyar építész mellett dolgozott.

Davis & Miller, 12 Pike St, New York, NY 10002, (541) 754-3010
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started